מוקד שירות 24/7 למעליות 03-6318163 | מכירות 052-7208866 | Hagit@berlinerltd.co.il

מוקד שרות 24/7 למעליות 03-6318163 | מכירות 052-7208866 | Hagit@Berlinerltd.co.il |

איך נבחר בשירות המעליות שהכי יתאים לנו?

איך נבחר בשירות המעליות שהכי יתאים לנו?

בבניין בו קיימת מעלית שירות, אחזקת מעליות הינה נושא חשוב מאוד. סביר להניח שהמעליות בבניין ממוצע נמצאות בשימוש על בסיס קבוע ולכן, חשוב לשמור על תקינותן ואחזקתן.  ככל שהמעלית מתוחזקת יותר, כף היא תהיה זמינה יותר לדיירי הבניין ויהיה אפשר למנוע תקלות עקב בלאי.

החוק קובע שבחצי שנה הראשונה, על יצרן המעלית לספק שירות ללא תשלום – אולם לאחר תקופה זו, האחריות על אחזקת המעלית עוברת לדיירי הבניין, מה שהופך את הליך בחירת שירות מעליות לקריטי.

אז איזה שירות נצטרך, ואיך נוכל לבחור חברה אמינה? כל הפרטים במאמר.

בדיקות שהחוק מחייב

על פי חוק, יש לבצע בדיקת בטיחות תקופתית אחת לחצי שנה. הבדיקה מבוצעת על ידי אדם שהוכשר לכך באופן רשמי (את המידע על רשימת הבודקים המוסמכים אפשר לקבל ממשרד העבודה). בסיום הבדיקה, בעל המעלית מקבל "תסקיר בדיקה" שנשלח גם למשרד העבודה העוקב גם אחרי התיקונים וההשלמות הנעשו לפי התסקיר  אם התסקיר מוצא ליקויים חמורים, המעלית תושבת עד להשלמת התיקונים הנדרשים. מלבד הבדיקה החצי שנתית, החוק דורש טיפול שוטף במעלית, כגון שימון כל חלקי המעלית והחלפת רכיבים שהתבלו. לכן, חשוב שנתנהל מול חברת שירות מקצועית בעלת האישורים והרישיון המתאימים לעבודות אלו.

בדיקת רקע לשירות

כאשר צריכים להחליט איזו חברת מעליות הכי תתאים למשימה יש לבחון את הדברים הבאים: האם יש לחברה רישיון כפי שקובע החוק, כמה ניסיון וותק יש לחברה, מיהו הגורם האחראי שיהיה בקשר עם דיירי הבניין ובאילו אישורים הוא מחזיק, והאם החברה משתמשת בחלקי חילוף מקוריים? אם הדבר אפשרי, רצוי גם לבקש רשימה של לקוחות קודמים על מנת לבדוק המלצות שיכולים להעיד על טיב השירות הניתן להם.

מה כולל שירות המעליות?

במסגרת החוזה הנחתם עם חברת המעליות, הדיירים יכולים להגדיר את השירותים אותם הם מעוניינים לקבל מהשירות. כמובן שהבדיקה החצי שנתית והתחזוקה השוטפת הינם חובה. כמו כן, יש לוודא שהשירות כולל גם תיקונים בעת הצורך והאם עלות החלפים נכללת גם היא בשירות.

זמינות

זמינות הטכנאי היא אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת בחירת שירות מעליות.
מומלץ שזמן הגעה של הטכנאי יהיה באותו היום של הקריאה ושמוקד השירות יהיה זמין לקבלת פניות. מומלץ גם לבדוק האם החברה מציעה שירותי כוננות לשעת חרום, ובאיזו עלות.

לסיכום

אז נכון, הפרמטרים הקודמים קודמים בסדר העדיפויות, אבל זה לא אומר שאתם צריכים להתפשר על נראות המעלית, אשר מהווה נדבך משמעותי במראה של הלובי ואפילו של הנכס עצמו. הכל מתחיל בדלתות, אבל ממשיך גם בחלל המעלית, במראה, בכפתורים ובעוד אלמנטים שונים שיכולים לשנות לחלוטין את הדעה של המבקרים לטובה או לרעה – ואנחנו מניחים שאתם מעדיפים את התוצאה הראשונה.

אז מה בוחרים?

אחד הדברים החשובים בתחזוקת מעלית שוטפת זו איזו חברה מנהלת את כל השירותים – חשוב לקחת חברה מקצועית ואמינה בעלת הניסיון והאישורים המתאימים בחוק שיכולה להציע את הטיפול המתאים לכם ביותר, וגם כזו שתהיה בעלת זמינות גבוהה.

בברלינר מעליות אנו מספקים שירותי אחזקת מעליות ללקוחותינו לכל סוגי המעליות, עם ניסיון של למעלה מ-30 שנה עם צוות מקצועי הזמין בכל שעות היממה – השאירו פרטים לקבלת שיחת ייעוץ ללא התחייבות.

תפריט נגישות