עיצוב חללים מסחריים ניתן לראות כסוג של אומנות, שנועדה לשלב בין יופי ואסתטיקה לבין אלמנטים פרקטיים. העיצוב כולל לא רק הוספת אלמנטים שונים כגון גופי תאורה, שטיחים ופתרונות אחסון. במהלך העיצוב יש לתת את הדעת גם על דברים נוספים, ובהם המעלית. מהי בדיוק החשיבות של המעלית? איך בוחרים את המעלית המתאימה? מה עושים אם המעלית כבר מיושנת ומתקלקלת לעיתים קרובות?

מעליות מרשימות, לא סתמיות

כאשר בוחרים מעלית למבנה משרדים או לחלל מסחרי חדיש ויוקרתי, לא יעלה על הדעת לבחור במעלית סתמית. הבחירה צריכה לקחת בחשבון בין היתר את גודל החלל באותו המבנה ואת מספר המשתמשים במעלית, וכן את הרושם שרוצים ליצור בעיני האנשים המגיעים למתחם (לקוחות, עובדים, ספקים וכן הלאה). רושם ייחודי ייווצר אם מתקינים מעליות שמעניקות נוף פתוח ופנורמי בזכות תא נוסעים שקוף או שקוף למחצה.

חשוב לזכור שמעלית יוצרת רושם ראשוני, שכן היא מקדימה את הכניסה אל המשרד. ישנן מעליות שבהן תא הנוסעים יהיה גדול ומרווח במיוחד. יש דגמים בעלי תא מעוצב במלוא הפאר וההדר – החל מהדלתות, דרך הרצפה וכלה בלוח הכפתורים השולט על ההפעלה. אתם חושבים על עיצוב ואינכם רוצים להתפשר? זכרו שעיצוב אינו מסתיים בדלת של המשרד, וכי גם אזור הכניסה והמעלית חייבים לשדר את הרושם הרצוי – מרשים ובשום אופן לא סתמי.

רוצים לקבל מידע נוסף על עיצוב חללים מסחריים?

מעלית בחלל מסחרי

 

איך בוחרים מעלית רצויה?

אילו סוגי מעליות יכולים להתאים לחלל המשרדי שלכם? כפי שאמרנו, מומלץ לבחור במעלית המעוצבת באופן מרשים, אבל חשוב לשים לב להיבטים נוספים. מעלית יכולה להיות מבוססת על מנגנון הפעלה הידראולי, אך ישנן מעליות שפועלות על ידי מנגנון שהוא חשמלי בעיקרו. יש מעליות שניתן להתקין גם במבנים שבהם לא ניתן להקים חדר מכונות, ויש גם מעלונים שנועדו לאפשר נגישות לאנשים בעלי מוגבלות ונכויות. בררו לגבי מהירות הנסיעה של המעלית, איזה כרטיס אלקטרוני מותקן בה ומה תדירות האחזקה הרצויה. התאימו בין החזות שלה לבין החזות של המשרד, ליצירת הרמוניה ומתן הרושם הרצוי לאלה המגיעים למשרד בפעם הראשונה (לקוחות פוטנציאליים, למשל) וחשבו גם על יצירת הרגשה נעימה בקרב המשתמשים הקבועים.

משפצים או מחליפים?

כל מעלית דורשת תחזוקה שוטפת ויש לוודא שהיא נבדקת על ידי מהנדס מעליות או בודק מקצועי בפרקי זמן קבועים. אם המשרד שלכם ממוקם במבנה שבו המעלית מיושנת, נתקעת לעיתים קרובות או משמיעה רעשים מעוררי חשש, ייתכן שתרצו לשפץ אותה באופן ראוי. אולי גם יהיה זה רעיון טוב להחליף את המעלית בדגם חדיש יותר.

התקנה של מעלית חדשה יכולה לחסוך לכם כסף לאורך זמן, וגם לשפר את החזות הסביבתית של החלל המסחרי. התחזוקה של דגם חדש זולה יותר והאסתטיקה שלו משופרת. בקשו הצעות מחיר מחברות מובילות לייצור מעליות או לשיווק מעליות ולהתקנתן. בדקו את המפרט הטכני המלא של המעלית ובחנו היטב את עיצובה.