מוקד שירות 24/7 למעליות 03-6318163 | מכירות 052-7208866 | Hagit@berlinerltd.co.il

מוקד שרות 24/7 למעליות 03-6318163 | מכירות 052-7208866 | Hagit@Berlinerltd.co.il |

כל היתרונות שבהוספת מעלית לבניין קיים

כל היתרונות שבהוספת מעלית לבניין קיים

עבור רבים, מעליות משויכות לבתים החדשים שנבנו אך ורק בשנים האחרונות. בשנים עברו, הדעה המקובלת היתה שאין שום סיבה להתקין מעלית בבניין בעל מספר מצומצם של קומות, כמו הבניינים המצויים בחלקים שונים של הארץ שגובהם שלוש או ארבע קומות בלבד – סטנדרט בנייה מקובל בישראל בתקופות שונות. עם זאת, כיום יותר ויותר אנשים מעדיפים את הנוחות שמגיעה עם המעלית, משפרת את כל ההיבטים של חיי היומיום ומעלה את רמת החיים. לפיכך, במקרים רבים, בוחרים להוסיף מעלית לבניין קיים ולהביא את המאה ה-21 גם למבנים הישנים.

הדרך לחידוש הבניין ועליית ערך הדירות

אחת הסיבות לביצוע התקנת מעלית חבויה בהליך מקובל וידוע כיום של שיפור מבנים קיימים למען העלאת ערך הדירות. מדובר בצעד המאפשר לבעלי הדירות לבקש מחירים גבוהים יותר עבור השכרת הדירות וגם עבור מכירתן. בנוסף, התקנת מעלית חוברת פעמים רבות להליך שדרוג כללי של הבית על פי תכנית המתאר הארצית (תמ"א 38) המאפשרת לבנות קומות נוספות, מרפסות, להוסיף לובי, חניון פרטי וכיוצא באלה.

שיפור איכות חיי התושבים בבית

התקנת מעלית מהווה שיפור משמעותי בחיי הדיירים, בלי קשר לגילם וליכולותיהם הפיזיות, משום שגם משפחות צעירות יכולות להתנהל בקלות רבה יותר בזכות המעלית: העלאה והורדה של עגלת תינוק, אספקת מצרכים לבית מבלי לעלות במדרגות עמוסי שקיות וארגזים כבדים – כל אלה הם רק חלק מהבעיות שעשויות להיפתר באמצעות מעלית קיימת בבית. אם כך, מדובר בהליך משתלם לכל הצדדים, וזו אחת הסיבות שזה השדרוג הנפוץ ביותר בעולם שיפור הנדל"ן בכל האזורים בישראל. למעשה, מדובר בפרויקטים שנערכים גם בערים הקטנות והמרוחקות ביותר, משום שבכל מקום יש צורך בגישה נוחה וקלה לבית, בעיקר בתקופתנו – כאשר מספר האנשים המבוגרים והקשישים גבוה יחסית, ורבים מהם מסוגלים להתנהל עצמאית באמצעות סיוע של עזרים כגון מעלון ביתי.

אופציות שונות לאבזור נוח הבניין

כאשר ניגשים לנושא התקנת מעלית, ניתן לבצע את התהליך במספר דרכים, כאשר הבחירה בשיטה כזו או אחרת תלויה במאפיינים הראשוניים של הבניין. כאשר יש חדרי מדרגות מספיק רחבים, ניתן להתקין את המעלית ישירות בבניין. כאשר יש חסך במקום וההעדפה הינה לא לשנות יותר מדי את ההרכב הפנימי של הבית למניעת מפגעים בלתי צפויים, ניתן להוסיף מעלית שנמצאת מחוץ לבניין. באמצעות תכנון ההליך מראש בסיוע מומחים מתקדמים בתחום, ניתן לקבל את התוצאה הרצויה: התקנה מהירה יחסית, ללא הפתעות בלתי נעימות בתהליך, תוך שמירה על האינטרסים של כל אחד מהדיירים בקומות השונות, כולל חלוקה הוגנת של נטל התשלום.

מתעניינים במחירים? קראו עוד על כמה עולה מעלית לבניין קיים >>

חושבים על התקנת מעלית? פנו למומחים של חברת המעליות ברלינר עוד היום!

תפריט נגישות