מעלית, גם הפשוטה ביותר, היא מערכת מכנית וחשמלית משוכללת. חלקיה השונים של המעלית, ממש כמו חלקי המכונית, יכולים להתקלקל וגם תקלות במערכת החשמל או בכרטיס הפיקוד יכולים להוות סכנה במידה ואינם מטופלים נכון או שלא מתוחזקים כראוי.

לכל מי שבביתו מותקנת מעלית ובוודאי שלכל ועד בית (נציגות בתי משותפים) חשוב לדעת כמה היבטים חשובים אודות טיפול תקופתי למעלית. זהו ידע חיוני לשמירה על איכות חיים ולא פחות מכך – לבטיחות.

תדירות הטיפול התקופתי

חשוב להבין שכל מעלית, בכל בניין מגורים, חייבת להיבדק פעם בחצי שנה על ידי בודק מוסמך. בדיקה זו, יש להדגיש, איננה נחשבת לטיפול תקופתי מספק והיא לא מחליפה תחזוקה שוטפת וטיפולים שונים. מעבר לבדיקה זו, שחשיבותה מבחינה בטיחותית איננה מוטלת בספק, יש לבצע טיפול תקפותי בהתאם לגודל המעלית ולאופי השימוש בה.

כאשר מדובר במעלית קטנה יחסית, בבניין נמוך, טיפול תקופתי חייב להתבצע לכל הפחות בכל חודשיים. במילים אחרות – יש צורך בטיפול מוסמך לפחות שש פעמים בשנה. כאשר מדובר במעלית גדולה, בבניין בעל קומות מרובות, כלומר במצב שבו העומס המוטל על המעלית רב יחסית, תדירות הטיפול התקופתי תהיה אחת לחודש.

חברת תחזוקה מוסמכת

טיפול תקופתי כמו גם טיפול בתקלות, חייב להתבצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ובזמן. כשזקוקים לאחזקת מעליות לצורך תפעול של תקלה בשל מעלית מושבתת, לוח פיקוד מושבת, תקלה בדלתות וכיוצא באלה, חשוב לקרוא בהקדם לחברת השירות והתחזוקה שפועלת בשיתוף פעולה עם ועד הבית. חברת תחזוקה מתמחה בתחומים הבאים:

מה עושים בטיפול תקופתי?

בטיפול תקופתי מבצעים פעולות שונות, שהכרחי לבצע בכדי לשמור על תקינות ובטיחות. בין הפעולות ניתן למצוא למשל:

זקוקים לטיפול תקופתי למעלית שלכם? אל תהססו – פנו אלינו עוד היום באמצעות הטופס >>