בעלי מוגבלויות אשר אינם גרים בבתים צמודי קרקע זקוקים למעלית איכותית בכדי ליצור ניידות מקסימלית ואפשרות קלה לצאת מביתם. בכדי לאפשר לכם לעשות בחירה חכמה ולבחור במעלית שמתאימה לצרכים שלכם כתבנו מדריך מפורט אשר מסביר את כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם רוכשים מעלית ביתית חדשה.

התאמת מעלית ביתית לדירות בעלות מספר מפלסים

עבור דופלקסים רבים, התקנה של מעלון פנימי יכולה להיות פתרון של ממש. חשוב לדעת שבניגוד למעלית שמצויה בבניין מגורים ומצריכה חודשים של עבודה, התקנת מעלון לוקחת ימים ספורים ונחשבת לפתרון מהיר לצרכים של בעלי מוגבלויות רבים.

בניית מעלית ביתית על אזור גרם המדרגות

כדאי לדעת שניתן להפוך גרם מדרגות למעלית איכותית ללא צורך בשיפוצים רבים. על ידי ניצול השטח הקיים והסרת מדרגות הבטון, ניתן להתקין מעלית ביתית שתענה על הדרישות שלכם. כיום ישנן מעליות אשר נבנות באופן מודולרי על אזור גרם המדרגות ואינן מצריכות שיפוצים גדולים ושינויים ארכיטקטוניים במבני הדירה.

גודל המעלית והתאמתה לנשיאה של כיסא גלגלים

כדאי להתאים את גודל המעלית לסוג המגבלה או לליווי של מבוגר נוסף בכל עלייה וירידה. כיום ישנם שפע של מעליות אשר מותאמות לעלייה של מבוגר עם כיסא גלגלים או לעלייה של עד שלושה מבוגרים בו זמנית, ולכן יש חשיבות רבה בבחירה של מעלית בגודל המתאים לצרכים שלכם.

מעלון ביתי לבעלי מוגבלות

הנגשת המעלית באופן מדויק

מומלץ להיוועץ בצוות הרפואי וביועצי נגישות על מנת להנגיש את המעלית לבעל המוגבלות באופן הטוב ביותר ולהפוך אותה לנגישה וקלה לתפעול. בעניין זה יש מקום לשאול על המיקום האופטימלי של הכפתורים של המעלית ולהבין באיזה גובה מומלץ להתקין אותם. מומלץ גם לבדוק שאכן ניתן להיכנס למעלית בקלות בעזרת כיסא הגלגלים ולבדוק שישנה הלימה מדויקת בין גובה הרצפה לבין גובה המעלית כאשר היא עוצרת.

רוחב המעלית וסוג התאורה המתאים

כדאי לשאול אודות רוחב הדלתות של המעלית ולוודא שניתן יהיה להיכנס אליה באופן קל וללא מאמץ מיוחד. מומלץ לשים לב לזווית הכניסה, כמו גם לסוג התאורה הקיימת במעלית. עבור לקויי ראייה יש צורך להתאים את סוג התאורה ואת עוצמתה לצרכים הבריאותיים האובייקטיבים ולכן אין להזניח את האספקט הוויזואלי במקרים אלו.

אנו בחברת ברלינר מעליות מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולקבל הצעת מחיר כדאית עבור התקנה של מעלית פנימית שתשמש אתכם לאורך שנים.

קראו גם: