מעלית שבת מאפשרת לאוכלוסייה שומרת דת לעלות ולרדת בבנייני מגורים משותפים בקלות בלי להפר את חוקי הדת, ולכן מבנים רבים כיום כוללים מעליות מהסוג הזה עבור הדיירים שלהם. במבנים משותפים ישנים אין מעליות שבת, ודיירים רבים מעוניינים להוסיף את המתקן הזה לבניין המגורים שלהם. על מנת להתקין מעלית שבת, חשוב לדעת מתי מותר לעשות זאת, וגם כיצד ניתן להתקין מעלית מהסוג הזה כדי לשרת את כל הדיירים, או את אלו המקפידים על חוקי הדת.

מתי מותר להתקין מעלית שבת?

התקנת מעלית שבת אינה יכולה להתבצע בכל המקרים.

על פי חוק המקרקעין, מותר להתקין ולהפעיל מעליות מהסוג הזה כאשר מתקיימים התנאים הבאים:

  1. התקנה של מעלית שבת בבניין מגורים משותף מחייבת הסכמה של רוב בעלי הדירות בבניין.
  2. הפעלה של מעלית שבת בבניין מגורים משותף שיש בו שתי מעליות אפשרית עם הסכמה של בעל דירה אחד בלבד.
  3. העלות של התקנת מעלית שבת בבניין מגורים משותף תהיה באחריותם של בעלי הדירות שדרשו את ההתקנה הזו. הוצאות ההפעלה והתחזוקה של מעליות שבת יהיו באחריותם של בעלי הדירות שביקשו להתקין מעלית מהסוג הזה.

התקנת מעלית שבת באופן מקצועי

מספר פוסקי הלכה אישרו את השימוש במעליות שבת, ולכן דיירים רבים ושומרי מסורת ברחבי ישראל מעוניינים בהתקנת מעלית שבת בבניין המגורים שלהם. על מנת שניתן יהיה להשתמש במעליות הללו, חשוב שהן יותקנו על פי חוקי ההלכה וגם על פי תקנות הבטיחות בישראל.

מעליות שבת אינן כוללות מנגנון שקילת עומס, חיישן מרחב דלת, מעגלי ביטחונות בעת עצירה בקומות, ועוד. לכן, על מנת שמעלית שבת תהיה "כשרה", היא חייבת לעמוד בתנאים אשר הוגדרו על ידי פוסקים ואשר מאפשרים לציבור שומר מסורת להתנייד במעליות הללו במהלך ימי שבת וגם בחגים.

חברת "ברלינר מעליות בע"מ" היא בעלת ניסיון של למעלה מ-25 שנים בהתקנה ובתחזוקתן ובשיפוצן של מעליות מכל הסוגים, לרבות מעליות בבנייני מגורים משותפים, במבנים ציבוריים ובבתי מלון. צוות הטכנאים המומחה שלנו יכול להתקין מעלית שבת בכל מבנה לפי בקשתכם, וכן לפי חוק המקרקעין ועל פי חוקי ההלכה.

מעלית שבת היא מעלית ייחודית המאפשרת לשומרי מסורת לעלות לקומות גבוהות ולרדת מהן בימי שבת ומועדי, מבלי להפר את חוקי ההלכה. התקנה של מעלית שבת צריכה להתבצע תוך שמירה על החוקים בישראל וכן על חוקי ההלכה, ועם חברת ברלינר תוכלו להיות בטוחים שתקבלו את השירות הטוב והמקצועי ביותר.