מוקד שירות 24/7 למעליות 03-6318163 | מכירות 052-7208866 | Hagit@berlinerltd.co.il

מוקד שרות 24/7 למעליות 03-6318163 | מכירות 052-7208866 | Hagit@Berlinerltd.co.il |

מעלית הידראולית

אל תלכו דווקא על הישן והמוכר – מה זאת מעלית הידראולית?

בישראל ניתן למצוא מספר סוגי מעליות, ואחת מהבולטות בהן היא המעלית ההידראולית. מעלית זו נחשבת לאמינה במיוחד מבחינה טכנולוגית, מותאמת לבניינים עד 6 קומות ואין לה צורך בחדר מכונות משלה, מה שהופך את ההתקנה שלה לקלה הרבה יותר בהשוואה לאחרות. במאמר זה, נרחיב יותר על המעלית ההידראולית ונבדוק מהי הייחודיות שלה.

צוללים לעומק הפיר

כשאנחנו מדברים על התקנת מעליות, הדבר ראשון שיש לקחת בחשבון הוא איזו מעלית הכי תתאים לבניין – אם הבניין שלכם נמוך יחסית (כזכור, עד 6 קומות), מומלץ לכם לשקול ברצינות את אופציית המעלית ההידראולית.

המעלית פועלת באמצעות מערכת הידראולית ומשאבה חשמלית, והבוכנה עצמה ממוקמת בפיר המעלית. המשאבה עצמה נמצאת בתוך ארון ייעודי בחדר המכונות.

בעת העלייה, משאבת החשמל דוחסת אל בוכנת המעלית שמן הידראולי אשר גורם לה להתרומם, ובירידת נפתח שסתום מיוחד המחזיר את השמן אל מיכל המשאבה.

באשר למחיר, המעלית ההידראולית נחשבת ליקרה יותר בהשוואה למעלית חשמלית, אך היא מאפשרת התקנה של תאים גדולים ומרווחים יותר.

מעלית בבית משותף

מדינת ישראל היא מדינה קטנה בעלת מעט שטח נדלני לבנייה פרטית ולכן המגרשים לבנייה אינם גדולים ביותר ומאלצים אותנו להתאים את אופן הבנייה ולבנות לגובה וזאת על מנת לנצל באופן מירבי ומיטבי את המגרש שברשותינו.

הבעייה היא שבבנייה לגובה אנחנו נתקלים בבעיה: מדרגות.

מדרגות מרובות בבית עלולות להקשות את חיי היום – יום, העלייה והירידה בין הקומות הופכת משימה מאתגרת עם השנים ועל אחת כמה וכמה אצל אנשים בעלי מוגבלות מוטורית.

התקנת מעלית בבית משותף פותרת את הבעיה הזו ומאפשרת להנות מחיים בבית גדול ומרווח ללא חשש ומטיפוס מתסכל במדרגות אינספור.

התקנת מעלית חשמלית רגילה היא סיפור מורכב שלעיתים כלל אינו מתאפשר ובנוסף, מעלית חשמלית מאלצת אותנו לוותר על חדר לטובת חדר מכונות, אז מה עושים? 

מעלית הידראולית לבית משותף

באמצעות טכניקה פיזיקלית פשוטה, עם מעלית הידראולית נוכל להנות ממעלית ללא חדר מכונות הפועלת באופן חסכוני, שקט ויעיל, הניתנת לבנייה במגוון רחב ביותר של מבנים, אידיאלי לבניינים של עד 6 קומות!

אז איך זה עובד?

מעלית הידראולית פועלת בשיטה פשוטה של בוכנה עם לחץ שמן, כאשר נכנס הנוזל בפתיחת השסתום אל תוך הצנרת המעלית מתרוממת וכאשר הוא יוצא המעלית יורדת.

פשטות המנגנון מאפשרת להינות ממעלית איכותית ללא צורך בתחזוקה מאסיבית הקיימת במעליות חשמליות וניתן להסתפק בבדיקות תקופתיות שגרתיות.

המעלית הופכת את חיי הבית לקלים, נוחים ופשוטים בשילוב עם עיצוב מותאם לאופי הבית ומשדרגת את המראה הכללי כשהיא מוסיפה נופך של איכות ויוקרה.

מעלית משא הידראולית

 שימוש נוסף למעלית הידראולית הוא במבנים בהם קיים הצורך בהעלאת משאות כבדים לקומות גבוהות ואנו נהנה ממעלית המסוגלת לשאת משקלים גדולים ביותר יחד עם חסכון במקום והתאמה למבנים מסוגים שונים, במיוחד במבנים בהם אין אפשרות להתקין מעלית חשמלית רגילה.

מה חשוב לדעת לגבי מעלית הידראולית?

  • מיועדת להסעה במבנים בעלי 2 עד 6 קומות.
  • מאפשרת הוספת מעלית במבנים ישנים או בעלי מבנה הנדסי מורכב.
  • חוסכת מקום של חדר מכונות לעומת מעלית חשמלית.
  • מעלית הידראולית יכולה להיות בעלת תא רחב וגדול לפי הצורך.

התקנת מעלית הידראולית

התקנת מעלית הידראולית היא קלה ומהירה יחסית ואינה דורשת שינויים מבניים דרמטיים ומאסיביים.

בנוסף, ההתקנה משתלבת היטב עם האופן שבו בנוי המבנה וכמובן מתאימה לעיצוב הכללי באופן אסתטי.

מהי המעלית החשמלית?

מעלית חשמלית מתאימה לכל סוגי הבניינים, ופועלת באמצעות גיר ומנוע חשמליים, המסובבים את גלגל ההינע של המעלית. על הגלגל נמצא כבל פלדה המחובר בצד אחד לתא המעלית, ובצד השני למשקולת ייעודית, וכאשר המשקולת עולה, המעלית יורדת – ולהפך.

חשוב לציין שבמעליות חשמליות ישנן מהירויות שונות, כאשר המהירות נקבעת לפי כמות הקומות בבניין. כמו כן, ישנן מעליות בעלות מנגנון המחליף מהירות בעצירה, ומעליות הנשלטות על ידי בקר המאפשר וויסות של המהירות עד עצירה חלקה ובטוחה.

בכל הנוגע לגודל התא, תא המעלית החשמלית קטן יותר בהשוואה לזו ההידראולית.

אז מה מומלץ לבחור?

הליך בחירת המעלית טומן בחובו שיקולים הנדסיים וארכיטקטוניים, ולרוב מתקבלת על ידי אדריכל הפרויקט. בנוסף, יש לקחת בחשבון את שיקולי הדיירים כגון עלויות, חיסכון בחשמל ומספר האנשים הממוצע אותו היא תצטרך לשאת.

באשר לחזות החיצונית והפנימית של המעלית, ברוב המקרים תהיה גמישות בנושא, אך בכל מקרה מומלץ להשקיע במעלית העונה על רוב צרכי הדיירים.

לסיכום

כיום ניתן למצוא בשוק מספר סוגי מעליות, שהבולטות ביניהן הן הדגמים ההידראוליים והחשמליים. לכל אחת יש יתרונות וחסרונות משלה, וחשוב לבחור את סוג המעלית המתאים לכם בהתאם לשיקולים ההנדסיים של האדריכל.

בחברת ברלינר אנו נותנים שירות למעליות ומתמחים בהקמה, תפעול ותחזוק של מעליות מכל הסוגים, ונשמח לעזור לכם למצוא את המעלית שהכי מתאימה לבניין שלכם – צרו קשר עימנו כבר היום ונשמח לייעץ לכם ללא כל התחייבות.

תפריט נגישות