מוקד שירות 24/7 למעליות 03-6318163 | מכירות 052-7208866 | Hagit@berlinerltd.co.il

מוקד שרות 24/7 למעליות 03-6318163 | מכירות 052-7208866 | Hagit@Berlinerltd.co.il |

מעלית שבת – מה זה אומר ואיך זה עובד

מעלית שבת – מה זה אומר ואיך זה עובד?

אחד הדברים הבולטים והנפלאים ביותר במדינתנו הקטנה הוא המגוון הגדול של האנשים שמאכלסים אותה מאז הקמתה. השילוב בין אנשים בעלי דעות ורעיונות שונים זה מזה הוא שמאפשר למדינה שלנו לשגשג ולפרוח. היכולת להגיע לאיזון בינינו ובין אנשים קרובים אלינו ושונים מאיתנו מצעידה אותנו קדימה, גם אם לעיתים אנו נתקלים באתגרים.
אחד מהתחומים שמעידים על סובלנות ועל פתיחות הוא ההתחשבות בצרכים של המגזר הדתי מתוך הבנה שהאמונה בתורה מחזקת אותם וגם אותנו. מתוך התחשבות באוכלוסייה הדתית מותקנות בבנייני מגורים מעליות שבת שמאפשרות לדיירים דתיים, בייחוד לאלו שמתקשים לעלות במדרגות, להגיע לביתם ולצאת החוצה בקלות בשבתות ובחגים.

מה זה מעלית שבת?

מעלית שבת, ששמה מרמז על תפקידה, היא מעלית מיוחדת בעלת מנגנון שמאפשר לה לפעול בשעות קבועות, לנוע ולעצור בכל אחת מהקומות בבניין. המנגנון מאפשר איסוף נוסעים שומרי מסורת מבלי שיצטרכו להפעיל אותה ולחלל את השבת. מעלית שבת מתריעה בעת הפתיחה ובעת סגירת הדלתות, ומאפשרת לנוסעים להיכנס בפרקי זמן קבועים מראש שמקלים עליהם במיוחד.

התקנת מעלית עבור שומרי מסורת – כיצד היא מתבצעת?

במקרים רבים אחרים, כמו בפרויקט התחדשות מסוג תמ"א 38, נדרשת הסכמה של מרבית הדיירים כדי לבצע התקנת מעלית נוספת אשר תהיה מעלית שבת. במבנים שכבר מותקנת מעלית אחת והדיירים רוצים שירות מעליות נוסף לשבת, יש הכרח שרוב הדיירים ייתנו את הסכמתם לביצוע. ללא הסכמה כזאת לא ניתן להתקין מעלית שבת בבניין מגורים משותף. חשוב לדעת שהתשלום על התקנת מעלית שבת יהיה הוצאה של הדיירים המעוניינים להתקין את המעלית, ובהמשך הדרך הוצאות התחזוקה וההפעלה יהיו באחריותם של אלו שמעוניינים להפעיל אותה, כלומר לא כל הדיירים.
התקנה של מעלית שבת אינה פשוטה, ומלבד הצורך בהסכמה של מרבית הדיירים, חשוב גם שתהיה לצדכם חברת מעליות מקצועית שמכירה את התחום, ותדע לבצע התקנת מעלית על הצד הטוב ביותר. מלבד הנושא ההלכתי שחשוב להקפיד עליו בעת ההתקנה של מעלית שבת, חשוב גם שתבחרו בחברת התקנת מעליות בעלת ניסיון שתבצע את העבודה בצורה מקצועית כך שהמעלית תפעל בצורה סדירה ושלא יתעוררו בעיות בתדירות גבוהה.
מעלית שבת מאפשרת לדיירי בניינים משותפים לחיות יחדיו בצורה נעימה ובאופן שיתאים לכולם. כשמבוצעת התקנה מקצועית של מעלית הדיירים, שומרי המסורת, יוכלו ליהנות ממעלית שתאפשר להם לנוע בקלות בין הקומות בשבתות וגם בחגים.

לסיכום

המעלית הינה חלק בלתי נפרד מהבניין, ולכן שמירה על מעלית משופצת חשובה ביותר. יחד עם זאת, חשוב גם לבחור את החברה המתאימה לכך, מכיוון ששיפוץ מעלית הוא שירות יקר הדורש ידע ומיומנות רבה.

בנוסף, חשוב שלחברה שבה תבחרו יהיה ניסיון רב בנושא והיא תהיה שירותית ככל האפשר, זאת כדי להבטיח שהשיפוץ יעשה על הצד הטוב ביותר וכולם יצאו מרוצים – על אחת כמה וכמה בנושא רגיש שכזה.

רוצים לשפץ את המעלית? אנו בברלינר מעליות מתמחים בשדרוג, תיקון ושיפוץ מעליות מכל הסוגים – השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו: 052-7208866.

תפריט נגישות