מוקד שירות 24/7 למעליות 03-6318163 | מכירות 052-7208866 | Hagit@berlinerltd.co.il

מוקד שרות 24/7 למעליות 03-6318163 | מכירות 052-7208866 | Hagit@Berlinerltd.co.il |

מעלית שבת

כל מה שרציתם לדעת על מעלית שבת

ברלינר מעליות מובילה בענף ובעלת ניסיון של למעלה מ-30 שנה במתן שירותי התקנה, שיפוץ ואחזקת מעליות ומעלונים.

מעלית שבת למניעת חילול שבת

להשתמש במעלית גם בשבת, מתי אפשר להתקין מעלית שבת, האם יש הוצאות נוספות בהתקנת מעלית שבת. על כל השאלות הללו ננסה להיענות בכתבה הזאת.

בשנים האחרונות נבנים בניינים גבוהים רב קומתיים. מכיוון שאסור להפעיל מכשירים חשמליים בשבת ומכיוון שמעלית פועלת על החשמל הציבורי של הבניין, לא תמיד ניתן להתקין מעלית שבת בבניינים. את מעלית השבת תכנן וגם פיתח המהנדס דוד בנעט, יחד עם הרב הלוי יצחק במכון למדעי הטכנולוגיה להלכה בירושלים. מעליות שבת קיבלו הסכמה של הרב שלמה זלמן אוירבך, הרב יהושע ישעיה נויבירט ועוד .

אחזקת מעליות ושיפוץ מעליות

לא כל הפוסקים בכל הזרמים מתירים שימוש במעלית שבת. יש פוסקים שמתירים לעלות במעלית אך אינם מתירים ירידה במעלית שבת, ויש רבנים המתירים שימוש במעלית שבת לאנשים בעלי צרכים מיוחדים ולנשים בהריון. מכיוון שגם אוכלוסייה דתית ומסורתית רוצה לגור בקומות גבוהות, ומכיוון שהשבת היא חלק בלתי נפרד מאורחות חייהם של דתיים, מגיע להם פתרון שיספק להם גם מעלית וגם שמירה על השבת.

מעלית שבת מאפשרת לאוכלוסייה שומרת דת לעלות ולרדת בבנייני מגורים משותפים בקלות בלי להפר את חוקי הדת, ולכן מבנים רבים כיום כוללים מעליות מהסוג הזה עבור הדיירים שלהם. ישנם מבנים משותפים ישנים אשר אין בהם מעליות שבת, וגורם המעלית יכול להוות מכשול ברצונם של דיירים דתיים לגור בבניין מסוים.

דיירים רבים מעוניינים להוסיף את המתקן הזה לבניין המגורים שלהם. 

על מנת להתקין מעלית שבת, חשוב לדעת מתי מותר לעשות זאת, וגם כיצד ניתן להתקין מעלית מהסוג הזה כדי לשרת את כל הדיירים, או את אלו המקפידים על חוקי הדת.

מתי מותר להתקין מעלית שבת?

התקנת מעלית שבת אינה יכולה להתבצע בכל המקרים ובכל בניין. יש מקרים בהם אי אפשר להתקין. הדבר תלוי בהסכמת הדיירים ובמספר המעליות בבניין.

 

על פי חוק המקרקעין, מותר להתקין ולהפעיל מעליות מהסוג הזה כאשר מתקיימים התנאים הבאים:

 

1 .התקנה של מעלית שבת בבניין מגורים משותף מחייבת הסכמה של רוב בעלי הדירות בבניין. בעלי דירות אשר אינם מסורתיים ואינם מקפידים על השבת מעדיפים שלא תהיה להם מעלית שבת, כי היא עוצרת בכל קומה ומעכבת את תנועת הדיירים בבניין, זמן ההמתנה למעלית מתארך וגם הזמן בו המעלית מגיע ליעדה ארוך יותר.

 

2 .הפעלה של מעלית שבת בבניין מגורים משותף שיש בו שתי מעליות אפשרית גם כאשר יש הסכמה של בעל דירה אחת בלבד. 

 

3 .העלות של התקנת מעלית שבת בבניין מגורים משותף תהיה באחריותם של בעלי

הדירות שדרשו את ההתקנה הזו.

 

4 .הוצאות ההפעלה והתחזוקה של מעליות שבת יהיו באחריותם של בעלי הדירות שביקשו להתקין מעלית מהסוג הזה. מעלית שבת צורכת יותר חשמל ממעלית רגילה, מכיוון שנמצאת בתנועה מתמדת, בניגוד למעליות האחרות בבניין אשר נמצאות

במצב המתנה בקומה. במעלית שבת נהוג גם להשאיר את המאוורר פתוח כך שגם זה

מעלה את צריכת החשמל של המעלית.

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ללא התחייבות
צרו קשר עוד היום!

התקנת מעלית שבת באופן מקצועי:

מספר פוסקי הלכה אישרו את השימוש במעליות שבת. העיקרון במעלית שבת, אנחנו לא לוחצים על שום דבר והמעלית עובדת בעצמה, המעלית עוצרת בכל הקומות ללא התערבות בני אדם, לכן דיירים רבים ושומרי מסורת ברחבי ישראל מעוניינים בהתקנת מעלית שבת בבניין המגורים שלהם.

על מנת שניתן יהיה להשתמש במעליות שבת, חשוב שמעליות שבת יותקנו על פי חוקי ההלכה וגם על פי תקנות הבטיחות בישראל.

למעליות שבת יש חסרונות: המעליות אינן כוללות מנגנון שקילת עומס, על כן חובה עלינו להיות זהירים ולא לעלות על המעלית מעבר למשקל המותר, להתייחס לנושא המשקל בחומרה, חיישן מרחב דלת וזמזם אינם פועלים. ההתרעות הניתנות לפי זמן קבוע באופן אוטומטי, מעגלי בטחונות בעת עצירה בקומות אינם קיימים לכן גם בנושא הזה נדרש למשנה זהירות.

במעלית שבת יש נורה המציינת שהמעלית נמצאת במצב של מעלית שבת.

מעלית כשרה לשימוש בשבת, חייבת לעמוד בתנאים אשר הוגדרו על ידי פוסקים ואשר מאפשרים לציבור שומר מסורת להתנייד במעליות הללו במהלך ימי שבת וגם בחגים.

חברת "ברלינר מעליות בע"מ" היא בעלת ניסיון של למעלה מ-25 שנים בהתקנה, בתחזוקה ושיפוץ של מעליות מכל הסוגים כולל מעליות שבת.

החברה מספקת שירות למעליות בבנייני מגורים משותפים, במבנים ציבוריים ובבתי מלון. צוות הטכנאים המומחים שלנו, יכול להתקין מעלית שבת בכל מבנה לפי בקשתכם. מעלית חוקית לפי חוק המקרקעין ועל פי חוקי ההלכה המתעדכנים

בהתאם לסוג המעלית.

חברת ברלינר מספקת את השירות הטוב ביותר והמקצועי ביותר לכל המעליות כולל מעליות שבת. 

עם מעליות ברלינר תהיו בטוחים שהמעלית כשרה הלכתית ותקינה בטיחותית, תוכלו לעלות לקומות גבוהות ולרדת מהן בימי שבת ובמועדי ישראל ללא חשש. התקנה של מעלית שבת צריכה להתבצע תוך שמירה על החוקים בישראל וכן על חוקי ההלכה את האישור למעלית נותנים טכנאים ומהנדסים

של מכוני הלכה.

מעלית שבת

תפריט נגישות