התקנת מצלמות אבטחה במתחם העסק שלכם יסייע במניעת פריצות וכניסתם של גורמים עוינים אל העסק. בימים בהם הסכנה אורבת בכל פינה, נחיצותם של המצלמות אף עולה. אם לא די בנתון זה בכדי לשכנע אתכם להתקין מצלמות, הדוגמאות הבאות בכתבה כבר יעשו את העבודה.
האח הגדול צופה בכם
אלא אם כן יצא לכם להשתתף באחת מהעונות של "האח הגדול", סביר להניח שלא תרגישו לגמרי בבית אם תיכנסו למקום המרושת כולו במצלמות העוקבות אחר כל צעד שלכם, ועל אחת כמה וכמה אם הנכם מתבקשים לעבוד תחת עין פקוחה של מצלמה. ועם זאת, כבעלי או מנהלי עסק יש חשיבות גדולה מאוד להתקנת מערכת מצלמות אבטחה שתסייע לכם לעקוב אחר כל מה שקורה מתחת לאפכם, גם כאשר הנכם נוכחים במקום וגם כאשר אינכם שם – ועל כן מומלץ להציב את אי הנוחות של העובדים בפרופורציה אל מול היתרונות.
מעקב ובקרה
התקנת מצלמות אבטחה יכולה לשמש לך כזוג עיניים במקומות אסטרטגיים בעסק, כאשר אין באפשרותך להיות בכל המקומות בו זמנית או כאשר אינך נמצא בעסק כלל. בעלי מסעדות רבות, לדוגמה, נוהגים להתקין מצלמות באזור הקופה על מנת לערוך בקרה צמודה אחר הכסף הנכנס והיוצא; באזור המחסן על מנת לעקוב אחר כניסת ויציאת הסחורה; במטבח, כדי לוודא את תקינות תהליכי הכנת המזון ואף בחדר שטיפת הכלים האחורי. באופן כזה יכול המנהל לעקוב אחר הפעילות בכל חלקי העסק בבת אחת תוך כדי צפייה במסך מחולק אחד, כאשר הוא יכול גם לעזוב את העסק למספר שעות ולהמשיך לצפות בצילומים מהנקודה בה עצר.
באופן דומה, בעסקים מתחומים שונים ניתן להציב מצלמות אבטחה במעלית, בחניון, בלובי ואף במסדרונות ובחדרי ישיבות, הכל בהתאם לאופי העסק ולצרכיו.
הרתעה
כפי שמשטרת ישראל מציבה עשרות מצלמות דמה לאורך כבישי הארץ, הגורמות לנהגים המבחינים בהן להאט את מהירות הנסיעה מתוך מחשבה שמדובר במצלמות דרכים אמתיות, כך מצלמות אבטחה גלויות הן גורם מונע כנגד פריצות או גניבות. די בכך שפורץ פוטנציאלי יבחן את העסק כדי לתכנן את הפריצה, או שאחד העובדים יעלה בדעתו לסלק כמה שטרות מן הקופה או מן הכספת – ואז יבחין במצלמה הניצבת באופן בולט ומכוונת לאזור וישנה את דעתו.
תיעוד והוכחות
אם בכל זאת, חלילה, אירעה פריצה או גניבה בעסק שלך – אין כמו תיעוד מצולם של האירוע כדי לאתר ולהעמיד לדין את הפושע. עם התפתחות הטכנולוגיה, כיום ניתן לשמור לאורך זמן יותר ויותר שעות של הקלטות וידאו, עם או בלי קול, ולהשתמש בהן בעת הצורך על מנת לאתר את בעל הדין ולהוכיח את אשמתו.
לסיכום, יש היגיון רב בהתקנת מערכת מצלמות אבטחה בכל סוגי העסקים על מנת לאפשר שליטה ובקרה על העבודה, למנוע פריצות או גניבות ולתעד את כל מה שקורה בעסק למקרה הצורך. גם אם העובדים יחושו אי נוחות מסוימת, בסופו של דבר הם יתרגלו לקיומן ויבצעו את עבודתם מבלי להתייחס אליהן. ממש כמו בתכנית של "האח הגדול", רק בתקווה שלא תצטרכו להדיח עובד בכל שבוע.
יש לקשר ללינק הזה:
https://www.hasapakim.co.il/business-protection-systems/