מוקד שירות 24/7 למעליות 03-6318163 | מכירות 052-7208866 | Hagit@berlinerltd.co.il

מוקד שרות 24/7 למעליות 03-6318163 | מכירות 052-7208866 | Hagit@Berlinerltd.co.il |

כל מה שצריך לדעת על התקנת מעליות

 התקנת מעליות מתבצעת בישראל על בסיס יומיומי, בכל חלקי הארץ, בבניינים משותפים, בתים פרטיים, מבנים חדשים וגם בניינים ישנים. המעלית משפרת את איכות החיים של דיירי הבניין ומעלה את ערך הנכסים, אבל זהו גם תהליך לא זול, כרוך בלא מעט בירוקרטיה. אז איך זה עובד?

התקנת מעלית בבית פרטי או בניין משותף

קיימים הבדלים רבים בין התקנת מעלית בבניין משותף לבין התקנת מעלית בבית פרטי. לרוב, בבית פרטי התקנת מעלית נעשית בגלל צורך רפואי, אלא אם מדובר על נכסי יוקרה, בהם המעלית משמשת בעיקר לצורך נוחות ולכן גם ההתקנה נעשית תוך שימת דגש גדול יותר על הצד האסתטי.

בחירת מעלית לבית פרטי היא מגוונת יותר, וגם ההיתרים הדרושים הם מעט שונים.

לכן חשוב להיעזר בחברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום, אשר יכולה לספק לכם הנחיות הולמות לתהליך.

קבלת היתרים להתקנת מעליות

התקנת מעלית בבית פרטי נעשית לאחר שבעלי הבית מזמינים את השירות מהחברה, אך בבית משותף, יש לקבל גם את הסכמתם של רוב בעלי הדירות, ליתר דיוק 67% מכלל בעלי הדירות צריכים להסכים להתקנת מעלית, אם מדובר על בניין קיים ומאוכלס, בניגוד לבניין חדש.

נוסף על כך, יש לקבל היתר בנייה מתאים לפי חוק התכנון והבנייה, שכן אפשר במקרים מסוימים להתקין מעלית בתוך המבנה, גם אם מדובר על מבנה קיים ומאוכלס. יחד עם זאת, במקרים רבים לא ניתן להתקין מעלית בתוך המבנה ואז יש להתקין פיר חיצוני לבניין, אשר עשוי להשפיע על חזות הבניין במידה משמעותית.

עלויות התקנת מעלית בבניין משותף, חלות על כל בעלי הדירות, חוץ מאשר הדירות בקומת הקרקע, אשר אין להן צורך של ממש במעלית ולכן גם אינן חייבות להשתתף בעלויות התחזוקה והתקנה שלה.

יש לקבל גם היתרים מהעירייה, כיבוי אש, חברת חשמל ועוד.

שלבי התקנת מעליות

לאחר קבלת כל האישורים וההיתרים הנחוצים, אפשר להיפגש עם נציג של חברה להתקנת מעליות, לבחור את החברה המתאימה ביותר לצרכים שלכם, לחתום איתם על חוזה ואז אפשר להתחיל בעבודות בינוי, חשמל והתקנה, הנחוצות לצורך התקנה איכותית של מעלית, לפי התקן והחוק בישראל.

בחירת סוג המעלית

הטכנולוגיה של ימינו מאפשרת ייצור של מעליות איכותיות, משוכללות ושקטות.

אפשר לבחור בין מעלית הידראולית לבין מעלית חשמלית, מעלית חיצונית, או מעלית פנימית, מעליות שמסוגלות לשאת משקלים שונים, עם מערכות הפעלה שונות, עם חדר מכונות בתחתי הבניין, או על הגג וכן הלאה.

יחד עם זאת, יש להתייחס למכלול שיקולים בעת הבחירה ובהם:

  • עלויות התקנה ואחזקה
  • מספר קומות במבנה
  • משקל עומס רצוי
  • גודל מעלית רצוי
  • אפשרות להוספת חדר מכונות
  • השפעה על חזות הבניין
  • רעש צפוי ועוד.

מעלית בחוץ או בפנים?

פיר מעלית בתוך הבניין הוא לרוב אפשרות מועדפת, בעיקר בגלל ההיבט האסתטי, שכן מעלית חיצונית מחייבת התקנה של פיר חיצוני, אשר נראה באופן בולט בחלקו החיצוני של הבניין.

יחד עם זאת, כדי להתקין מעלית פנימית יש לבדוק האם יש מספיק מקום בחדר המדרגות כדי להוסיף פיר בגודל המתאים ולכן, האפשרות להתקנת מעלית פנימית לא קיימת בכל מבנה.

לסיכום, התקנת מעלית בבניין משותף, או בית פרטי היא משימה מורכבת מאלמנטים של בטיחות, פונקציונליות ואסתטיקה. בחירה בחברת ברלינר לביצוע המשימה תאפשר לכם לקבל שירות מגובה בשלושים שנות ניסיון, ידע מקצועי נרחב, שירות מקצועי, אדיב ואיכותי של בעלי מקצוע מיומנים.

נוסף על מחירים נוחים, תוכלו להזמין אצלנו גם שירות תחזוקה שוטף, שיספק לכם שקט וביטחון גם בטווח האר

תפריט נגישות